Miro Pospíchal mieri do kráľovskej triedy Super Cars

Slovenský reprezentant v rallycrosse, Miroslav Pospíchal sa v priebehu posledných troch sezón vždy postavil na najvyššiu priečku v rámci seriálu FIA CEZ Rallycross, konkrétne v divízii STC+2000. Ak k tomu pripočítame zisk niekoľkých slovenských, či českých titulov, treba konštatovať, že Miro je najúspešnejším Slovákom v rallycrosse.

Po úspechoch, pri ktorých bolo meno Mira Pospíchala v priebehu štyroch sezón spojené výlučne s vozidlom Volkswagen Polo TDi, prichádza zmena. Pospíchal Team a Miro sa predstavia už o necelý mesiac s vozidlom Škoda Fabia Mk2 v kráľovskej divízii Super Cars.

„Musím povedať, že v priebehu posledných rokov som zažil množstvo nádherných súbojov na tratiach po celej strednej Európe. Boli to nádherné roky spojené s Volkswagenom Polo TDi, ale myslím si, že nastal čas posunúť sa o kúsok ďalej. Po dohode s mojim otcom, ako aj s Jozefom Prihelom, ktorí sú súčasťou môjho tímu, sme sa rozhodli posunúť o kategóriu vyššie. Tou je kráľovská divízia Super Cars, kde jazdia vozidlá so silnými turbo motormi a  pohonom všetkých kolies. V rámci tejto zmeny máme k dispozícii vozidlo Škoda Fabia Mk2, s ktorým v minulosti jazdil Rus Oleg Grishin a dokonca s nim v roku 2014 dojazdil na druhom mieste v seriáli Rallycross Challenge Europe. Auto je už momentálne v nasej dielni a prebieha kompletnou kontrolou. Ja len dúfam, že všetko bude fungovať ako má a nám sa podarí robiť aj naďalej výborné výsledky,“ vysvetlil úvodom Miro Pospíchal.

Prestup do vyššej divízie bude od Mira Pospíchala vyžadovať aj zmenu štýlu jazdy. Predsa len Polo TDi bola dvojkolka, Škoda Fabia bude štvorkolka a bude si vyžadovať iný jazdecký štýl.

„Samozrejme, toto všetko je pravda, ale verím tomu, že dokážem moje myslenie veľmi rýchle „prerobiť“ na potreby štvorkolky. Samozrejme, s prechodom do vyššej divízie si budem musieť dobre „obzrieť“ aj svojich nových súperov. Jazdecký štýl tých, ktorí v tejto divízii jazdili doteraz poznám, ale zdá sa, že v nadchádzajúcej sezóne bude práve v Super Carsoch nových tvárí viac než dosť. A to je dobre,“ pokračoval Miro Pospíchal v rozhovore.

Nová technika prináša nové výzvy, našich čitateľov by ale určite zaujímalo čo bude s „ovenčeným“ Volkswagenom Polo TDi s ktorým si jazdil doteraz.

„Čo sa týka Volkswagenu Polo TDi s ktorým som jazdil doteraz ,na tom sa  momentálne pracuje a prebieha kompletným repasom a bude pripravené na sezónu. Kto sa s ním predstaví, to si zatiaľ nechám pre seba,“ povedal tajnostkársky Miro Pospíchal.

 

 

 

Presun do „kráľovskej“ divízie nie je jednoduchý a nedá sa urobiť bez dostatku financií a určite takéto rozhodnutie neprišlo zo dňa na deň.

„Samozrejme takýto krok nejde urobiť bez poriadneho plánovania. Teda ide, ale potom to väčšinou nedopadne dobre a hlavne to nemá dlhodobú účinnosť. Preto sme tento krok plánovali už dlhšie, postupne všetko pripravovali a plánovali. Verím, že sme na nič nezabudli a všetko bude pokračovať presne podľa plánu. Za to by som sa rád poďakoval všetkým partnerom Pospíchal Teamu, ale aj mojej rodine a kamarátom, ktorí pri mne stoja,“ uzavrel debatu Miro Pospíchal.

Budeme len veriť že sa všetko podarí a my uvidíme Pospíchal Team, jazdca Mira Pospíchala a Škodu Fabia Mk2 ako sa nám  spoločne predstavia už koncom mesiaca marec 2019 v rámci prvého kola seriálu FIA CEZ na Slovakia Ringu.

Miro Majláth