Pospíchal Team na Slovakia Ringu reprezentoval Dano Dangl

Takmer sto štyridsiatka prihlásených, množstvo divákov, nádherné počasie, ale aj dych vyrážajúce súboje. To všetko zažil pretekársky okruh Slovakia Ring počas posledného marcového víkendu. Na štart sa postavil aj slovenský Pospíchal Team.

Pravdu povediac, na štarte úvodného kola seriálu FIA Zóna strednej Európy OMV MaxxMotion Rallycross mali pôvodne reprezentovať hneď dvaja jazdci a to Miro Pospíchal a Dano Dangl.

Žiaľ v prípade prvého menovaného, trojnásobného víťaza seriálu FIA CEZ v triede STC nad dva litre sa opäť raz potvrdilo staré známe „človek mieni, osud mení“. Práve na Slovakia Ringu totiž mal Miro Pospíchal debutovať v kráľovskej triede Super Cars so Škodou Fabia Mk2. Všetko však dopadlo úplne inak ako bolo naplánované a Škoda Fabia Mk2 sa na trati vôbec neukázala.

„Pre tohtoročnú sezónu náš Pospíchal Team zabezpečil auto vhodné na môj ďalší posun, v tomto prípade do vyššej triedy Super Cars. Žiaľ Fabia ešte nefunguje akoby mala a tak sme ju nedoviezli. Mrzí ma to, ale skutočnosť je taká a nič s tým nenarobíme. Nie je to našou vinou, nevedeli sme to nijako ovplyvniť a o to viac ma to štve,“ začal s rozprávaním Miro Pospíchal.

Pospíchal Team však na štarte podujatia, napriek tejto nemilej situácii nechýbal. Jazdcom tímu sa totiž stal všetkým dobre známy slovenský scenárista, režisér a herec Daniel Dangl. Ten si po pretekoch automobilov do vrchu a na okruhu vyskúšal počas víkendu prvýkrát disciplínu rallycross. Ako k tomu prišlo nám vysvetlil opäť Miro Pospíchal.

„Volkswagen Polo TDi, s ktorým sa mi podarilo vybojovať tri víťazstvá v sérii FIA Zóna strednej Európy, ale aj slovenské, či české majstrovské tituly, mám stále doma a tak mi napadlo, že by sa doň mohol posadiť niekto zo známych osobností. Vedel som sa nakontaktovať na Dana, zavolal som mu a čo sa mi veľmi páčilo, moju myšlienku si okamžite osvojil a začal jednať. A tak sa tu dnes prezentuje ako jazdec nášho Pospíchal Teamu.“

A treba rovno povedať, že Dano Dangl si svoj debut v disciplíne rallycross naozaj poriadne užíval. Výsledkom bolo trináste miesto v triede STC nad dva litre. Na prvýkrát, v silnej konkurencii sedemnástich ostrieľaných jazdcov, to nebolo vôbec zlé.

„Keď mi Miro zavolal, okamžite som reagoval, keďže motoristický šport ako taký naozaj môžem. Priznám sa, že som si potom pozrel nejaké videá z rallycrossu a prvé čo mi napadlo bolo, že preboha čo tam ja budem robiť. Ale teraz vážne, kombináciu asfalt a šotolina, ako sa jazdí v rallycrosse, som ešte v živote neskúšal. Bol to neskutočný zážitok, niečo nádherné, niečo čo som ešte nezažil a musím povedať pravdu, že si to určite chcem v budúcnosti opäť vyskúšať. Mirov Volkswagen Polo TDi je špičkové auto, poriadne silné a určite má na víťazstvo. Z toho čo som doteraz v rámci motoristického športu zažil, toto bolo absolútne top. Ďalšia vec čo sa mi neskutočne páčilo bola pohodička v Pospíchal Teame. Vládne tu doslova rodinná atmosféra a ja sa do tejto rodiny hocikedy rád vrátim. Ďakujem za nádherný víkend,“ zhodnotil svoje prvé účinkovanie v rallycrosse Dano Dangl.

Pospíchal Team a jazdca Mira Pospíchala uvidíme na rallycrossovej trati už v polovici mesiaca apríl, keď odštartuje druhé kolo seriálu FIA CEZ v rallycrosse. Či to už bude s vozidlom Škoda, alebo Volkswagen, to sa dozvieme asi až v mieste konania pretekov, v rakúskom Melku.

Miro Majláth  .