Pospíchal okorenil ťažký víkend v Máriapócsi víťazstvom + Video

 

 

Presne jeden po smolnom Slovakia Ringu dosiahol Miro Pospíchal v maďarskom Máriapócsi na svoje prvé zónové tohtoročné víťazstvo.

Prvé dve kolá seriálu FIA Zóna strednej Európy v rallycrosse delil od seba iba jeden týždeň. A práve ten prebiehal v slovenskom Pospíchal Teame dá sa povedať dosť hekticky. Porucha turba na Slovakia Ringu totiž zabezpečila opravu na vozidle Volkswagen Polo TDi. Navyše bolo treba opäť s motorom navštíviť brzdu, kde ešte všetko nie celkom fungovalo. Nakoniec však všetko dobre dopadlo a Miro Pospíchal so svojim tímom sa mohol vydať na cestu do maďarského Máriapócsu.

Ak máte dojem, že opravou a naladením Volkswagenu Polo TDi všetky !nervy“ ustali, ste na veľkom omyle. Hektický stav totiž pokračoval už na technickom preberaní.

„Na technickom preberaní nás maďarský technik požiadal o kontrolu turba, čo je normálne. On sa však na turbo ani poriadne nepozrel a hneď skonštatoval, že nemáme použitý správny restriktor, vraj nie je originál FIA, čo bol totálny nezmysel, keďže samotný restriktor nemá FIA homologáciu,ale iba parametre ako má vyzerať podľa prílohy J FIA homologizácie a meria sa na ňom iba jeho vonkajší a vnútorný priemer. Toto všetko oznámil bez akejkoľvek kontroly, jeho vybratia, ba dokonca bez jeho zmerania. Povedal, že nám naše auto nepreberie a môžeme ísť domov. Následne som restriktor vybral a spolu s posuvným meradlom som mu ho opäť odniesol na kontrolu, no technik si stále tvrdil svoje a auto nám neprebral. Našťastie hneď v sobotu ráno prišiel na preteky slovenský Športový komisár hovoriaci maďarsky a až on dokázal maďarskému technikovi vysvetliť, že koná proti predpisom a naše auto by mal do pretekov prevziať. Napriek tomu maďarský technický komisári neustále niečo proti nám vymýšľali a zašlo to dokonca až tak ďaleko, že sme tieto represie museli riešiť so slovenským šéfom komisie rallycrossu. Našťastie sa nám podarilo spoločne dokázať, že pravda je na našej strane a nie na strane maďarských technických komisárov,“ opísal Miro Pospíchal podmienky, ktoré počas veľkonočného víkendu panovali na rallycrossovom podujatí v Maďarsku.

Po všetkých týchto patáliách nakoniec Miro Pospíchal nastúpil na sobotňajšie tréningové jazdy, ktoré poznačil neutíchajúci dážď, ale aj prvú rozjazdu, ktorá sa už išla na obschýnajúcej trati. Aby toho nebolo málo, Mirovi sa v nedeľu ráno v druhej rozjazde dokonca podarilo vyrobiť jednu drobnú jazdeckú chybu, následkom čoho bola drobná kolízia a „zábavka“ pre mechanikov. Všetko však mechanici Pospíchal Teamu stihli na čas a Miro tak mohol pokračovať víťaznou treťou rozjazdou. Po zrušenom semifinále nastupovali jazdci rovno do finále, kde Miro najskôr „operoval“ na druhom mieste. Vďaka výbornej jazde sa však následne prepracoval na vedúcu priečku a preteky v skupine STC+2000 jednoznačne vyhral.

„Som rád, že po všetkých tých nervoch čo sme zažili pred pretekmi, sa mi podarilo vyhrať a pripísať si plný počet bodov do priebežného poradia seriálu FIA Zóna strednej Európy v rallycrosse. Sú to pre mňa, po smole na Slovakia Ringu, veľmi dôležité body. Rád by som poďakoval všetkým, ktorí ma akokoľvek podporujú a samozrejme veľké ďakujem patrí aj mojim mechanikom a samozrejme Romanovi Paskiewiczovi, slovenskému športovému komisárovi, bez ktorého by sme asi do pretekov nenastúpili,“ dodal záverom Miro Pospíchal.

Pospíchal Team teraz čaká voľný víkend, no na ten ďalší ho už opäť uvidíme na pretekoch, v tomto prípade to bude v rakúskom Melcku.

Miro Majláth