Posledný rallycrossový víkend sezóny pre Mira Pospíchala

Tak trochu neplánovane vyrazil slovenský Pospíchal Team na posledné rallycrossové preteky tohtoročnej sezóny. V maďarskom Máriapócsi nakoniec Miro Pospíchal kraľoval.

V rámci spomínaného víkendu už nemusel Miro Pospíchal v spolupráci s vozidlom Volkswagen Polo TDi bojovať o žiadne body, keďže podujatie bolo zaradené iba do maďarského šampionátu. Svoju jazdu si tak mohol náležite užívať a poriadne sa zabávať. Ako to však už pri automobilových pretekároch býva zvykom, po štarte každý pretekár ide iba naplno a snaží sa o poriadny výsledok. Rovnako to bolo aj v prípade Mira Pospíchala, ktorý nakoniec ovládol svoju kategóriu STC nad dva litre a jednoznačne zvíťazil.

„Nebolo to také jednoduché ako sa to na prvý pohľad zdá. Je pravda, že do Máriapócsu sme sa išli pobaviť a dojazdiť niekoľko starých pneumatík, no nakoniec z toho bol „koncert“ nielen na trati, ale aj v našom servisnom depe. Prvý tréning som síce vyhral, ale ako prišli rozjazdy, tak to už nebolo také jednoznačné. V prvej z nich som dojazdil na druhom mieste, v druhej dokonca na treťom a v tretej mi dokonca patrilo až štvrté miesto. Je pravda, že medzitým sme zistili, že na našom Volkswagene Polo TDi praskol náboj predného kolesa, čo chalani ihneď vymenili. Následne v ďalšej rozjazde sa mi zase podarilo „štrajchnúť“ o bariéru, čo si odniesol čap na náprave. Vždy sme však všetko stihli opraviť načas. Dariť sa začalo až v semifinále, ktoré som vyhral a do finále som tak štartoval z prvej rady. Ani tu však nebolo všetko bez problémov, keďže na prípravnej čiare mi začala striekať brzdová kvapalina z ručnej brzdy. Aj túto poruchu sa mi podarilo, v rekordne krátkom čase odstrániť. Aby toho nebolo málo, pri štarte do finále mi zase prestal fungovať štart program. Napriek tomu sa mi podarilo vyštartovať na druhom mieste, pričom jazdca na vedúcej pozícii som predbehol už v prvom kole a preteky som nakoniec vyhral. Musím povedať, že to bol napriek všetkým problémom nádherný víkend, vyskúšali sme nové nastavenia a zistili, že auto začalo oveľa lepšie poslúchať. Moja veľká vďaka patrí môjmu otcovi a Jožkovi Prihelovi, ktorí v úlohe mechanikov vôbec nesklamali a samozrejme aj partnerom, bez ktorých by sme v Mariapócsi neuspeli,“ opísal posledný rallycrossový víkend aktuálny slovenský majster, ale aj trojnásobný víťaz seriálu FIA Zóna strednej Európy, Miro Pospíchal.

Pospíchal Team sa v tohtoročnej sezóne ešte predstaví začiatkom mesiaca november v rámci podujatia KESKOMOBILE AUTO SHOW 2018 na Slovakia Ringu.

Miro Majláth