Miro Pospíchal zvýšil svoj náskok vo FIA CEZ Rallycross 2017

Šieste podujatie seriálu FIA Zone Central European v rallycrosse odštartovalo u našich západných susedov, v českých Sedlčanoch. Miro Pospíchal s vozidlom Volkswagen Polo TDI sa po pretekoch postavil opäť na najvyšší stupienok pre víťazov

 

Sedlčanská kotlina, medzi motokrármi, autokrosármi, či rallycrossármi obľúbená trať, okolo ktorej sa vždy zíde pekná kopa výborne fandiacich divákov. Práve sem smeroval počas posledného júlového víkendu seriál FIA Zóna strednej Európy v rallycrosse. Samozrejme na štarte nemohol chýbať ani úradujúci víťaz Zóny strednej Európy, Miroslav Pospíchal so svojim tímom. Miro štýlom jazdy  štart cieľ počas všetkých kvalifikačných rozjazd a taktiež vo veľkom finále zavŕšil tieto preteky absolútnym víťazstvom.

 

„Na trať do Sedlčan chodím naozaj rád, je tu totiž neskutočná, doslova domáca, dobrosrdečná atmosféra. Trať je rovnako výborná a na organizátoroch je vidieť, že vedia robiť svoju robotu poriadne. Bodaj by aj nie, veď tunajšia trať tu existuje od roku 1950, čiže takmer sedemdesiat rokov. Už sme tu tento rok jazdili, v rámci štvrtého kola seriálu FIA Zóna strednej Európy. Vtedy sa mi veľmi nedarilo, po prvé som si vylosoval postavenie na štarte ž vzadu, navyše mi vo finále klakla technika. Teraz to bolo úplne iné. Pri losovaní postavenia som mal šťastnú ruku a vylosoval som si prvé miesto. To bolo dobré, keďže sa mi následne podarilo vyhrať všetky rozjazdy a vedel som, že mám na víťazstvo aj vo finále. To sa aj podarilo a ja som si domov odniesol nielen víťazný pohár, ale aj ďalšie body v rámci FIA Zóny strednej Európy. Musím povedať, že ma dosť prekvapili diváci, ktorých tu bolo množstvo už v sobotu pri kvalifikačných rozjazdách. V nedeľu sa ich počet ešte znásobil. Je to super, pred početným obecenstvom sa nám, jazdcom ďaleko lepšie funguje. Rád by som poďakoval všetkým partnerom nášho Pospíchal Teamu, ktorí nám pomáhajú dosiahnuť vytúžené ciele. Samozrejme poďakovanie patrí aj mechanikom, rodine a vlastne všetkým, kto nám akokoľvek pomáha,“ opísal pretekársky víkend Miro Pospíchal.

 

Pri pohľade do tabuľky priebežného hodnotenia seriálu FIA Zone Central European patrí Miroslavovi Pospíchalovi prvé miesto s devätnásť bodovým náskokom. Napriek faktu, že prázdninové a dovolenkové obdobie vrcholí, Miro Pospíchal na dovolenku pomýšľať veľmi nemôže, keďže už o dva týždne bude bojovať o ďalšie body na podujatí v Rakúskom Nordringu.

Miro Majláth

 

Uložiť odkaz do záložiek.