Ďalšie zónové víťazstvo pre Pospíchala

Šieste a siedme kolo seriálu FIA Zone Central European Championship v rallycrosse. od seba delili iba dva týždne. Rovnako ako v Čechách, tak aj v Rakúsku bral Miro Pospíchal plný počet bodov.

Perfektná atmosféra podporená množstvom aplaudujúcich divákov, ale aj poriadne „našliapaná“ konkurencia a oproti minulosti aj trochu zmenená trať. To všetko čakalo účastníkov siedmeho kola seriálu FIA CEZ v Rallycrosse v Rakúskom Nordring – Fuglau. Napriek tomu, že to spočiatku tak nevyzeralo, práve tu vybojoval ďalšie zónové víťazstvo slovenský reprezentant v rallycrosse, Miroslav Pospíchal na Volkswagene Polo TDi.

 

 

„Preteky pre mňa nezačali najlepšie. V tréningu sa mi podarilo zajazdiť iba desiaty najlepší čas. Neviem čím to bolo, či zmenenou traťou, alebo mnou, ale priznám sa, že ma tento výsledok dosť rozladil. V samotných rozjazdách to už bolo lepšie. V prvej som v svojej skupine vyhral, no celkovo som sa dostal až na tretie miesto. V druhej rozjazde som dojazdil na druhom mieste a celkovo mi patrila až piata priečka. Cez tretiu rozjazdu som sa napokon dostal až do semifinále do ktorého som štartoval z druhého miesta. A práve tu sa mi podarilo konečne prvýkrát vyhrať, pričom som si zároveň najrýchlejším časom vybojoval aj pole position na štarte vo finále. Samotné finále tiež nebola prechádzka ružovým sadom, keďže hneď po štarte som spadol na tretiu priečku. Samozrejme som sa nevzdával a snažil som sa čím skôr dostať vyššie. To sa mi podarilo už v druhom kole, keď v jednej zákrute obaja predo mnou jazdiaci súperi urobili chybu a mne sa ich naraz podarilo obehnúť. Po tomto momente som sa už naplno sústredil na jazdu a udržanie dotieravcov za mojim chrbtom. Som neskutočne šťastný, že sa mi opäť podarilo vyhrať a pripísať si v rámci zónového seriálu plný počet bodov. Samozrejme toto by nešlo bez podpory partnerov, výbornej práce mechanikov, ale aj všetkých, ktorí mi držia palce,“ opísal dianie na pretekoch Miro Pospíchal.

Po práve opísaných, veľmi vydarených pretekoch si Pospíchal Team nemôže dovoliť veľký oddych, keďže už o dva týždne odštartuje ďalšie kolo seriálu FIA CEZ Rallycross. Opäť to bude v Rakúsku, tentokrát na pretekoch v Greinbachu.

Miro Majláth

 

 

 

Uložiť odkaz do záložiek.