Čierny víkend Mira Pospíchala

Miro Pospíchal, úradujúci víťaz FIA CEZ v rallycrosse absolvoval ďalšie z tohtoročných podujatí. To sa konalo v rakúskom Greinbachu. Ako sa vyvíjali preteky na ktoré by Miro najradšej zabudol sa pozrieme spoločne práve teraz.

Po príchode do Greinbachu nič nenaznačovalo, že práve tieto preteky by sa mali odvíjať iným smerom ako všetky doterajšie. Príjemné teplo, pekná trať, dobrá organizácia. To všetko nasvedčovalo tomu, že Miro spoločne so svojim Pospíchal Teamom prežijú preteky plné zábavy. Opak bol však pravdou.

 

 

„Prvá tréningová jazda bola super, trať mi sadla a ja som ju vyhral. Problémy sa dostavili už v druhom tréningu. V ňom mi utrhlo unášač v prevodovke a zároveň zlomilo aj ľavú poloos. Najskôr sme netušili či túto poruchu budeme vedieť na pretekoch opraviť a či budeme mať všetky náhradné diely. Ako sa ukázalo, všetko sme zvládli a ja som mohol nastúpiť do prvej rozjazdy. Všetko bolo super, túto rozjazdu som vyhral, navyše som urobil aj najrýchlejší čas, čiže v mojej triede som vyhral aj celkovo. Všetci sme sa tešili, že si užijeme krásny víkend a preteky. Prišla však druhá rozjazda a porucha sa opakovala, v tomto prípade však na opačnej strane, čiže vpravo. Poučení opravou ľavej strany sme boli spokojní, poloos aj unášač sme mali, mechanici poškodené diely vymenili v rekordnom čase a mohol som naskočiť do tretej rozjazdy. V nej mi pre istotu zase odišiel hneď po štarte tretí prevodový stupeň a ja som teda musel radiť iba 1, 2, 4, napriek tomu som dojazdil na druhom mieste. V prestávke pred semifinále sa zdalo, že sme aj túto poruchu odstránili, no po štarte sa ukázalo, že to nebola celkom pravda a trojka zaradiť nešla, navyše sa začínala ozývať spojka. Výsledok druhé miesto nebol zlý. V tomto momente som si povedal, smola sa nás drží, finále pôjdem ako sa bude dať, hlavný je zisk aspoň nejakých bodov. To som však ešte netušil, že už v prvej zákrute dostanem ranu na pravé zadné koleso. Tento „božtek“ od niektorého súpera ma však posla mimo trať aj môj Volkswagen Polo TDi sa zastavil poriadne dotlčený až  v bariére. To už som vedel, že tento víkend bol asi najčernejším v tohtoročnom pretekaní. Mrzí ma to, ale aj takéto sú preteky,“ opísal dianie v Greinbachu Miro Pospíchal.

Mirovi a jeho tímu teraz neostáva nič iné, iba poriadne zabrať a pustiť sa okamžite do potlčeného Volkswagenu Polo TDi. Jedno šťastie je v tom, že ďalšie preteky zaradené do seriálu FIA EZ Rallycross sa budú konať až začiatkom mesiaca október.

Miro Majláth

Foto: FB Team

 

 

Uložiť odkaz do záložiek.