Miro Pospíchal potvrdil svoje vedenie vo FIA CEZ v rallycrosse

Pospíchal Team so svojim jazdcom absolvoval ďalšie podujatie zaradené do seriálu FIA Zóna strednej Európy v rallycrosse. Na trať do českých Sedlčan sa vrátil presne po mesačnej prestávke.


Víťazovi minuloročného seriálu FIA CEZ v rallycrosse, ale aj úradujúcemu majstrovi Slovenska a Českej republiky v kategórii STC nad dva litre, sa v rámci posledného podujatia, ktoré sa konalo po predchádzajúcich Sedlčanoch v maďarskom Nyiráde, podarilo eliminovať osem bodovú stratu na prvé miesto vo FIA CEZ a navyše pridal ešte dva body k dobru. Do Sedlčan tak Miro spoločne s Volkswagenom Polo TDi cestoval v pozícii lídra priebežného poradia kategórie STC+2000.

„V Nyiráde už auto fungovalo výborne, urobili sme na ňom iba nutnú údržbu, verím, že bude fungovať bez problémov aj tu,“ začal s rozprávaním Miro Pospíchal po príchode do Sedlčanskej kotliny.

Už tréningové jazdy ukázali, že Miro a Volkswagen Polo TDi majú vysoké ambície. Tie potvrdil aj v trojici rozjázd v ktorých získal dve víťazstvá a jedno druhé miesto. To mu prinieslo plný počet bodov do hodnotenia seriálu, ale aj pole position vo finálovej jazde.

Vo finálovej jazde Miro Pospíchal veľmi dobre využil svoju pole position a už v nájazde do prvej zákruty mu patrilo aj vedenie v samotných pretekoch. Na jeho nárazník sa však zavesil jeho najväčší súper Karl Schadenhofer, všetkým prítomným však bolo jasné, že ak sa nič nepredvídateľného nestane, Mirovi sa podarí udržať Karla za svojim chrbtom. Takto spoločne absolvovali úvodné štyri kolá a následne spoločne zamierili aj do povinného Joker Lapu. Pri výjazde z neho však bol Miro Pospíchal o možno pár desatín sekundy pomalší ako český jazdec Kubík, ktorému sa ho podarilo vystriedať na vedúcej priečke. Najhoršie bolo, že Kubík už mal Joker Lap absolvovaný. Možno by Miro ešte vedel zabojovať o prvenstvo, volil však radšej rozumnú jazdu na druhom mieste a zisk potrebných bodov do celkového hodnotenia. Navyše jeho najväčší súper, už spomínaný Rakúšan dojazdil finále až na šiestom, čiže poslednom mieste. Mirovi sa tak podarilo v priebehu sedlčanských pretekov  získať prevahu v priebežnom hodnotení o veľmi dôležitých osem bodov.

„Ono sa povie druhé miesto, ale veď to je v tejto konkurencii výborné umiestnenie. Možno by sa dalo zabojovať aj o prvenstvo, ale radšej som volil zisk bodov do priebežného poradia, ako zbytočné vypadnutie, ktoré by mohlo hroziť. Niekedy treba do pretekania pridať aj trochu taktiky. Jedno čo ma naozaj teší je to, že Polo už zase fungovalo absolútne bez problémov. A to je podstatné. Moja vďaka patrí všetkým, ktorí mi akokoľvek v mojom snažení pomáhajú,“ dokončil Miro Pospíchal.

Nasledujúce podujatie zaradené do seriálu FIA CEZ v rallycrosse sa bude konať o mesiac v Rakúskom Greinbachu, pričom podľa džentlmenskej dohody jazdcov bojujúcich o body v rámci spomínaného seriálu, by toto malo byť pre všetkých posledné tohtoročné podujatie.

Miro Majláth